שיפוץ בית קטן

שיפוץ בית קטן

שיפוץ בית קטן

אנשים רבים מניחים ולא בצדק, כי שיפוץ בית קטן או שיפוץ דירה קטנה, הוא פרויקט קטן וקצר טווח. אולם לא אחת, מתברר תוך כדי הפרויקט, שהשיפוץ המינימלי שתוכנן במקור, הפך לכאב ראש די גדול. הדבר קורה בדרך כלל, כאשר פרויקט השיפוץ אינו מתוכנן מראש ברמת הפירוט הנדרשת ובשל כך, מתגלות "הפתעות" במהלכו שההתמודדות עמן מאריכה את שלב הביצוע, מסבכת אותו ומייקרת אותו שלא לצורך. הדרך להימנע ממקרים מתסכלים כאלו, הוא לבחור במעצבת פנים המתמחה בעיצוב ושיפוץ של בתים קטנים, שכן מדובר בפרויקטים המצריכים התמחות מיוחדת.

שיפוץ לבית קטן – הוצאה גדולה?

שיפוץ של דירה קטנה או בית קטן, לא חייב להיות כרוך בהוצאות גבוהות, ככל שהוא מתבצע במחשבה תחילה ותוך תכנון מקצועי וקפדני של מעצבת פנים בעלת ניסיון בתכנון ויישום של פרויקטי שיפוץ בחללים קטנים.

הבסיס לשיפוץ מוצלח לבתים קטנים

חשוב להבין ששיפוץ בבית קטן מחייב חשיבה רבה על חלוקה נכונה ונבונה של חללי הבית, לצד בחירה בחומרי הגלם המתאימים לשיפוץ. זהו המקום שבו מעצבת פנים מיומנת תפעל להגדרת החלל מחדש על פי צרכי הלקוחות, ותבנה תוכנית להגדלתו, עיצובו וחלוקתו מחדש.

חלוקה אופטימלית של בית או דירה, היא לעולם לא מדע מדויק, אלא נגזרת של ההעדפות והצרכים הפרטניים של דיירי הבית. לכל משפחה מטבע הדברים יש צרכים ייחודיים לה ולעיתים נוצר אף מצב שבו הצרכים של בני הבית השונים, טעמם האישי והעדפותיהם, מתנגשים אלו עם אלו. כאן בדיוק באים לידי ביטוי כישוריה של מעצבת פנים טובה, המתמחה בעיצוב בתים קטנים, שיודעת להציע פתרונות שיספקו מענה מיטבי ומאוזן לצרכים השונים של בני הבית.

זה הקטן – גדול יהיה

גדולתה של מעצבת פנים טובה באה לידי ביטוי גם ביכולת להפיק את המקסימום מהשטח המצומצם ביותר. יכולת זו היא חיונית במיוחד בהקשר לשיפוצים בבתים קטנים ודירות קטנות, שבהם השאיפה היא תמיד להגיע לחלוקה של שטח הדירה או הבית שתיצור חלל עם תחושה מרווחת יותר, בד בבד עם ניצול מיטבי חכם ופונקציונלי של כל הפינות בבית.

כיצד ניתן לגרום לדירות קטנות להיראות גדולות יותר?

אחת השיטות היעילות ביותר להפיכת בתים קטנים או דירות קטנות לחללים שמרגישים ונראים מרווחים מכפי שהם באמת, היא שבירת קירות פנימיים במבנה. קיימות מגוון שיטות לתיחום אזורים שונים בבית ללא קירות מפרידים, כמו שימוש במחיצות גבס נמוכות או מחיצות חצי אטומות/סגורות (כדוגמת משרביה או ספריות ברזל פתוחות) שמציע חלוקה פונקציונלית של החלל מחד, אך שומר על הזרימה בו ועל התחושה של מרחב פתוח וגדול יותר.

השקעה מינימלית – תמורה מקסימלית

מחיר שיפוץ בבית קטן או דירה קטנה כאמור, לא חייב להיות גבוה מאוד, ולבטח כשהתהליך מתבצע בליווי מקצועי של מעצבת פנים מוכשרת ומנוסה בפרויקטי עיצובי מחודש לבתים קטנים או דירות קטנות. פרויקטי שיפוצים ועיצוב של מתחמי מגורים, המלווים במעצבי פנים עם התמחות בשיפוץ חללים קטנים, מתקצרים משמעותית הודות לתכנון המקצועי המקדים של הפרויקט והפיקוח ההדוק על ביצוע העבודות, מה שמאפשר לחסוך בהוצאות השיפוץ. אולם התרומה המהותית ביותר שיש למעורבות של משרד לעיצוב פנים בפרויקטים מסוג זה, טמונה ביכולת להפיק את המירב מהשטח העומד לרשותם של בעלי הנכס – שיש לה משקל רב בהתחשב בעלות הגבוהה של נכסים בימינו.

מעוניינים לעצב את הבית הקטן שלכם? אין חלום גדול מדי!

אם אתם מעוניינים להפיק את המקסימום מעיצוב הבית או הדירה שבבעלותכם, למרות גודלם המצומצם או כל אילוץ מבני אחר, משרד עיצוב הפנים של אריאלה ענבר, הוא בדיוק הכתובת עבורכם. אריאלה ענבר היא מעצבת פנים מובילה בתחומה, ממייסדות ארגון מעצבי הפנים של ישראל. משרדנו מציע שירותי ייעוץ, תכנון וליווי של פרויקטי עיצוב פנים, חידוש ושיפוצים ממגוון רחב של סוגים – לנכסים פרטיים ומסחריים כאחד. שירותי המשרד כוללים בין היתר ליווי פרויקטי שיפוץ בדירות קטנות ושיפוצים בבתים קטנים, כמו גם ייעוץ לקראת רכישת דירות חדשות מקבלן או רכישה של דירות מיד 2 תוך התאמה אופטימלית לצרכי הרוכשים.

זה הזמן לתאם פגישת התייעצות ראשונית שבה נבחן ביחד את האפשרויות העומדות לרשותכם בכל הנוגע לשיפוץ ועיצוב פנים בנכס שלכם. פנו אליי!

דילוג לתוכן